Loading

Na co si dát při závodech pozor

 

Ani jsem nechtěla můj poslední závod popisovat, ale tragická zpráva z nedělního půlmaratonu v Ústí nad Labem ve mě tu potřebu vyvolala. Kluk v mém věku v cíli zkolaboval a už se neprobudil :(. Údajně za tím byla nedoléčená chřipka. Je to moc smutný příběh a měli bychom se těmto situacím  snažit co nejvíce vyvarovat. Přikládám odkaz na články o funkci našeho srdce v kombinaci s běháním.

Srdce a běhání

Co se týče Nočního běhu Prahou 2014, na který jsem se tak dlouho těšila, patří mezi ty méně povedené. Opět jsem si sáhla na dno, za cílem jsem si musela sednout ke zdravotníkům a trvalo mi tak 20 minut, než jsem se úplně vzpamatovala. Motala se mi hlava a chvílemi mi připadalo, že ztrácím vědomí. Po tom, co jsem se rozhodla znovu postavit na nohy a dojít za ostatními, aby o mě neměli strach, jsem ještě asi 5 minut řešila, zda se nepozvracím.
Čas mám celkem dobrý, opět se ale setkalo pár negativních faktorů, díky kterým se mi neběželo dobře jako vždy, a které způsobily můj výše popisovaný stav.
Co tedy příště udělám jinak?
  • Celý den budu jíst úplně normálně (při přípravách na maraton a půlmaraton je určitě dobré upravit jídelníček, přidat množství sacharidů a řídit se dalšími odbornými radami. Jelikož byl závod až večer, cpala jsem do sebe celý den nesmyslné množství cukrů, abych měla na závod hodně síly, při tom 10 km běhám dvakrát týdně a rozhodně kvůli tomu jídelníček nijak neupravuju). Výsledkem byl pocit na zvracení asi od 8. km. Taková blbost :).
  • Pokud budu mít pocit, že jsem od začátku zvolila příliš  rychlé tempo a že ho nejspíš nezvládnu udržet až do konce, přes to že minule jsem si tak udělala osobák, zpomalím. Noční běh byl trochu „kopcovitější“ než moje část štafety na Maratonu, bylo opět celkem teplo a navíc jsem se cítila slabší.
  • Nebudu se za každou cenu snažit vyhrát (prvně se mnou běžely kamarádky a mě chytla panika, že by mě mohly předběhnout. Prooooč? :D)
  • Nejspíš přestanu vymetat masové závody, stojí to prachy a člověk ještě chytá davovou psychózu. No uvidíme, jestli mě to do příště nepřejde. Stejně jsem tam zažívala magické chvíle:).
Share this...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *