Loading

V čem mají podle mě výhodu lidi, co se nenarodili se superrychlým spalovaním

Vždycky tak trochu závidíte těm, kteří to mají v životě nějakým způsobem lehčí? Zkuste se vždycky na věc podívat i z druhé strany a zeptejte se sami sebe, jestli vás neposunul dopředu právě fakt, že musíte více trpět a snažit se být silní. Kolikrát si uvědomíte, že těch, co jste jim záviděli, je vám v určitých ohledech i líto, a že byste právě jim chtěli pomoci.

Já dávám pořád za příklad právě metabolismus a tělesné nedostatky, protože u mě to byla právě ta „vada“, která mě tolik posunula. Ale věřím, že když se každý trochu zamyslí, najde příklad třeba někde jinde.

Připadalo mi nefér, že moje tři nejlepší kamarádky se můžou „cpát“ od rána do večera knedlíky, čokoládami, chipsy a párky v rohlíku a mohly pořád nosit trika nad pupík a na mně byl vidět jeden jogurt denně navíc. Díky tomu jsem ale dospěla ke zdravé variantě stravování a nakonec se mi ty zbytečnosti tolik zprotivily, že už nevidím nejmenší důvod si je do svého těla cpát. Holky už to teda taky pochopily :D.

Pokud totiž nic neřešíte a nijak se neomezujete v požívání nezdravého jídla, ukáže tělo stopku jinde. Navíc nejste nijak nuceni se pravidelně hýbat. Výsledkem potom může být, že jdete na celkové vyšetření a zjistíte, že vám není ani třicet a máte třeba zvýšenou hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak, zkažené zuby, náběh na osteoporózu a jiné zdravotní potíže. Pokud ještě navíc podceňujete dlouhodobě pohyb, protože vás nic nenutí vypadat lépe, kromě mizerné fyzičky vás nejspíš asi taky bolí záda a hůř se vám spí.

Takže vy, co na sobě makáte a jíte zdravě, v tom pokračujte a pokud pořád nejste spokojeni se svým vzhledem, mějte radost alespoň z toho, že děláte něco pro své zdraví.

Hubeňouři, co večeří chipsy ve 3 ráno a nechápou kamarády, co často sportují, by si aspoň občas měli nechat zaměřit tělesné hodnoty a čas od času zavítat i do krámu s ovocem a zeleninou.

Obézní lidé, co v sobě ještě nenašli tu sílu a vůli, držím vám palce!! Jsem poslední dobou svědkem neskutečných proměn a říkám vám, že všechno jde, když se chce.

Pokud nemusíte řešit a stejně dobře jíte a rádi se hýbete, buďte rádi a podporujte slabší jedince kolem sebe :).

Share this...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *